Pole

— rostlina bez hranic —


Kolik rostlin je na metru? Vždy málo! kolik hektarů je potřeba pro zelenější svět? Všechny! kolik lidí musí být na poli, aby bylo dost materiálu pro všechny, kteří ho potřebují? Více, než k nám kdy přišlo! Čísla možná zcela přesná nejsou, ale to jen díky tomu, že se každý rok urodí jinak. Vezmeme-li průměr rostlin na deseti hektarovém poli, tak máme asi pět milionů květin. Pro ruční sklizení je potřeba minimálně třicet lidí na třicet dní. Otočení větráků miliardy. Roztočení elektroměru více, než pohybů řetízkového kolotoče za pouťovou sezónu. Výnos hmoty je přibližně osm tun a z toho čtyři tuny semen, ze kterých poté pouze přibližně čtyřista litrů čistého konopného oleje.

Procesy sklízení konopí jsou náročné. Vzhledem k tomu, že odmítáme pobírat dotace, tak vše děláme v podmínkách, které jsou mnohdy velmi komické a někdy až k pláči. I přes to děláme vše, jak nejlépe umíme a s každým dalším krokem jsme blíže zelenějšímu světu.

Abychom stále nehovořili o mnohdy až zázračných vlastnostech konopí, tak si nyní řekneme i jeho nevýhodu. Vždycky dojde. Zkrátka vždy je ho málo!!