Zmrzlina

— rostlina bez hranic —


Tam to všechno začalo. Před deseti lety jsme byli výrobci zmrzliny z mléka a ovoce. To nám samozřejmě zůstalo, protože tohoto řemesla se nejde nabažit. Nápad na zmrzlinu konopnou nám vnukl jeden z kamarádů. Netrvalo dlouho a už se roztočil příběh. Jedná se totiž o zmrzlinu točenou a po celých deset roků, kdy ji vyrábíme, tak je na každém veletrhu, oslavě, festivalu a nebo v prodejnách velkým hitem. Vyzkoušeli jsme nad desítky variací a receptur. To je možná převážně tím, že recepty nezapisujeme a bavíme se tím, kolik různých chutí lze docílit z podobných ingrediencí. 

Velmi důležitým zlomem v Dobrém Konopí byl hned druhý rok, kdy jsme pro výrobu oseli naše první konopné pole. To mělo pouhých 2000 metrů čtverečních a překvapilo nás tam skoro všechno. Hlavně nárůst a rychlost květiny a pak samozřejmě možnost použít rostlinu do potraviny a získat příjemnou chuť.

Dnes již vyrábíme zmrzlinu pouze z konopných semen a je tedy veganská, což nás těší mnohem více, než kdyby byla z kravského mléka. Krémovitost je sice o poznání jiná, ale zase má výraznější chuť. Team Dobrého Konopí dobře ví, že jedna nestačí a na veletrzích se již přebíjíme, kdo jich měl za den více :D 

Našemu srdcovému produktu budeme věnovat postupem času mnohem více pozornosti a názvy jako Konopice, Legalice a Cannabice se budou zobrazovat v mnohem častějších intervalech a to díky expanzi do vašeho města, pomocí zmrzlinových automatů a plánovaných prodejen, kde samozřejmě naleznete i desítky našich dalších výrobků.
Tak na viděnou na zmrzlině :)